חיפוש

יש חשיבות גדולה לתחביבים נוספים בחייכם

אין ספק שלהתמודד עם הפרעות נפשיות בחיים זה לא אתגר של מה בכך. מדובר על קושי אמתי וככל שהבעיה חמורה יותר, כך גם ההתמודדות לרוב תהיה מורכבת יותר. מה עושים בנידון והאם בכל זאת יש כמה דברים שכן נוכל לעשות לבד כדי להקל על עצמנו? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

 הכירו את התחביבים שלכם

בתור ילדים ההורים בדרך כלל שולחים אותנו ללא מעט חוגים, כאשר חלק מהמטרה היא להכיר את הנטיות שלנו. האם, לדוגמה, פעילות גופנית מעניינת אותנו יותר או שאולי דווקא חוג מדע יכול לעשות עבורנו את העבודה? הבעיה היא שבהמשך אנחנו מאבדים את היכולת להתעניין ולגלות תחביבים חדשים, וזה חבל. מחקרים רבים מראים: ככל שיש לנו יותר תחומי עניין ותחביבים, אנחנו מרגישים בריאים יותר מבחינה נפשית, כך שבהחלט כדאי להתעמק בנושא הזה.

 

הקשר בין תחביבים ובין בריאות הנפש

זה ברור שכאשר מדברים על טיפולים ופתרונות להפרעות נפשית מדברים גם על תהליכים מורכבים יותר מאשר תחביבים, כי יש גם אנשים שנאלצים לקחת תרופות על בסיס קבוע כדי להרגיש טוב יותר. יחד עם זאת, לתחביבים שלנו יש משמעות משמעותי בתחושה ובהרגשה שלנו, פשוט כי הם מאפשרים לנו לראות את הדברים בפרספקטיבה. זה אומר שאם אתם מוצאים את עצמכם כל היום לחוצים בעבודה, מה שבוודאי לא תורם לתחושה הטובה שלכם, ופתאום אתם מתחילים לפנות מקום גם לתחביבים, טבעי שתתחילו להרגיש יותר טוב. אומנם זה נכון שעם השנים נשאר לנו פחות ופחות זמן לעניין הזה, אך חשוב להבין שיש לכך ערך ולכן בהחלט כדאי להעלות את הנושא לראש סדר העדיפויות.

 

האם זה משנה באיזה תחביבים אתם בוחרים?

באופן כללי התשובה היא לא, כי כל עוד מדובר על תחביב שעושה לכם טוב, לא צריך יותר מזה כלום. הרעיון היא שהפעילות שבה אתם עוסקים פשוט תשחרר אצלכם כמה שיותר אנדורפינים, מה שיגרום להרגשה טובה ובטוחה יותר. יחד עם זאת אנחנו רואים שאם התחביבים קשורים לספורט, הרי שתרומתם לגוף עוד יותר גדולה. אנשים שעוסקים בספורט על בסיס קבוע תמיד מרגישים יותר טוב ובנוסף, לרוב הם נהנים גם מגזרה יפה יותר. לכן, אם אתם זוכרים שבתור נערים ונערות אהבתם לעשות פעילות גופנית, ולא משנה מאיזה סוג, הגיע הזמן שתחזרו לכך בתור מבוגרים.

 

האם תחביבים רצוי לעשות לבד או עם חברים?

אין על כך תשובה אחת נכונה, אבל אין ספק שגם המגע והמפגש עם אנשים יכול לעשות לכם טוב. מצד שני, יש הרבה אנשים שמרגישים מותשים אחרי יום עבודה והדבר האחרון שהם ירצו זה לבוא במגע עם עוד אנשים זרים. לכן ברור מדוע יש אנשים שלוקחים חלק בתחביבים שנעשים בקבוצות לעומת אחרים שלא רק רוצים ליהנות מהתחביב שלהם לבד, אלא גם מעדיפים שזו תהיה שחייה כי עושים אותה מתחת למים ובשקט.

 

תחביבים

באותו נושא