חיפוש

תביעת תאונת עבודה מביטוח לאומי – כל השלבים

תאונות עבודה קורות מידי יום ברחבי הארץ במקומות שונים ומסיבות שונות. הדבר מביא לא מעט אנשים להתעניין בכל הנושא, כאשר התהיות המרכזיות נוגעות לנושאים הבאים: מה זו בכלל תאונת עבודה? האם כל אחד יכול לתבוע לאחר תאונה שכזו ואיך אפשר לתבוע? במדריך הנוכחי נענה לכם על על כל השאלות הללו. הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע הדרוש לכם בנושא.

 

בואו נתחיל מההגדרה של תאונת עבודה

רגע לפני שנציג בפניכם את השלבים, ראוי שתדעו בכלל מהי ההגדרה של תאונת עבודה. כך תוכלו לדעת אם אכן עברתם תאונה שכזו והדבר יאפשר לכם להבין אם עליכם להמשיך אל השלבים הבאים. ההגדרה של תאונת עבודה היא מצב של תאונה שהתרחש באחד או יותר מהמצבים הבאים:

  • במקום העבודה עצמו
  • במקום אחר שאינו מקום העבודה, בתנאי שהתאונה אירעה כאשר העובד ביצע משימה שנוגעת למקום העבודה
  • בדרך לבית ממקום העבודה וההפך

חשוב להגדיר את המושג, כדי לאפשר לרבים מכם לראות שתאונת עבודה היא לא רק תאונה שמתרחשת במקום העבודה עצמו, אלא, היא עשויה להתקיים גם מחוץ לכותלי העסק.

 

תביעת תאונת עבודה מביטוח לאומי – השלב הראשון: מציאת חברה שבקיאה בתחום

בשלב זה אתם כבר יודעים בוודאות שעברתם תאונת עבודה (מכיוון שקראתם את ההגדרה שצוינה לעיל). כעת, אתם צריכים ליצור קשר עם חברה שתלווה אתכם במהלך ההליך. ישנן חברות רבות שיש באמתחתן אנשי מקצוע כמו למשל עורכי דין, עובדים סוציאליים ומומחים מתחומים נוספים שיודעים בדיוק מה עליכם לעשות בכל שלב כדי לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם בעקבות התאונה. המומחים יכוונו אתכם אל עבר השלבים הבאים ויסבירו לכם מה עליכם לעשות בכל שלב.

 

תביעת תאונת עבודה מביטוח לאומי – השלב השני: איסוף מסמכים רפואיים

בשלב זה, אתם תתבקשו לאסוף את כל המסמכים הרפואיים שקיבלתם לאחר שנפגעתם בתאונת העבודה. אין זה משנה אם פניתם לקבלת טיפול במיון של בית חולים או בקופת החולים – כל מסמך רפואי שקיים ברשותכם ומופיע בו שאתם נפגעי תאונת עבודה צפוי לסייע לכם בהמשך ההליך.

 

תביעת תאונת עבודה מביטוח לאומי – השלב השלישי: הגשת תביעה במוסד לביטוח לאומי

בשלב זה, נציג מטעם החברה ילווה אתכם ויסביר לכם כיצד אתם מגישים תביעה במוסד לביטוח הלאומי. עליכם להגיש טפסים שונים שתמלאו מראש ואת המסמכים הרפואיים שהצגתם בשלב הקודם. הביטוח הלאומי צפוי לממן לכם את ההוצאות על הטיפול הרפואי במידה והיו כאלה. כך שחשוב ליישם את השלב הזה יחד עם המומחים מהחברה הנבחרת שיסייעו לכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את השלבים שעליכם ליישם כדי להגיש תביעה לתאונת עבודה מביטוח לאומי. אנו מאחלים לכם בהזדמנות זו שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם ושלא תדעו עוד תאונות.

המוסד לביטוח לאומי

באותו נושא