12 עבירות תנועה שכדאי להימנע מהן

עבירות תנועה יכולות להיות חמורות והעונשים עליהן ניתנים על פי דרגן חומרתן.

חשוב  להימנע מכל עבירות התנועה ובפרט מ-12 העבירות הבאות.

 

1 – נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא עבירה הנקבעת באמצעות ינשוף או בדיקת דם. אדם שנתפס נוהג בשכרות עלול לקבל פסילה מנהלית וזימון לבית משפט כאשר העונש הצפוי הוא שלילה לשנתיים ויותר או שלילה על תנאי וקנס כספי.

 

2 – נהיגה עקב השפעת סמים

בדומה לנהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים מסוכנת מכיוון שהנהג מאבד את שיקול דעתו ואינו מגיב כפי שהיה מגיב ללא השפעת הסם. העונש כולל שלילת רישיון נהיגה ממושכת ובמקרים רבים גם מאסר בפועל. את כמות הסם ניתן למצוא באמצעות בדיקת שתן שעורך השוטר.

 

3 – נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת היא עבירה חמורה שהעונש עליה הוא קנסות ונקודות במקרה הטוב ומאסר בפועל במקרים חמורים יותר. כלומר לכל דרגת מהירות יש את החומרה על פיה מוחלט העונש בבית המשפט. ישנה חשיבות רבה לסיוע של עורך דין תעבורה על מנת שיבחן את אמצעי המדידה, כשירותם, הפעלתם והמהימנות שלהם על מנת שיהיה ניתן להפחית את הנזק באשמה.

 

4 – מעורבות בתאונת דרכים קטלנית

אדם שעבר עבירת תנועה ובשל כך נגרמה תאונה קטלנית צפוי למאסר בפועל של 3-1 שנים במידה והוא מורשע.

 

5 – נהיגה רשלנית הגורמת למוות

במידה ועבירת התנועה גורמת למוות הנהג עשוי לקבל מאסר בפועל של 3 שנים ופסילת רישיון נהיגה לזמן ממושך.

 

6 – נהיגה בקלות דעת שגרמה למוות

נהיגה בקלות דעת היא נהיגה פרועה המזלזלת בחוקי התנועה, בתמרורים או נהיגה שמסכנת את הציבור. כאשר נהג מעורב בתאונת דרכים בקלות דעת וכתוצאה ממנה נגרם מוות, התוצאה תהיה 12 שנות מאסר כיוון שמדובר על רשלנות.

 

7 – תאונת פגע וברח

תאונת פגע וברח היא הפקרה של הנפגעים ויכולה להביא לתוצאות של בין 3-14 שנים מאסר בפועל ושלילת רישיון נהיגה לצמיתות.

 

8 – נהיגה בלי רישיון נהיגה

אדם הנוהג מבלי שהוציא רישיון נהיגה או ללא רישיון המותאם לסוג הרכב עלול לקבל מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה להוצאת רישיון וקנס.

 

9 – נהיגה בזמן פסילת רישיון

מדובר על עבירה חמורה כי הנהג אינו מקבל את עונש הפסילה שניתן לו. לפיכך, העונש הצפוי הוא מאסר בפועל והארכת תקופת פסילת הרישיון.

 

10 – עקיפה על קו הפרדה רצוף

מדובר על עבירה המנוגדת לחוק שתוצאותיה הרסניות בעיקר כאשר הכביש לא פנוי ושדה הראייה מוגבל. הענישה תהיה בהתאם לחומרתה ולתוצאות שלה.

 

11 – נהיגה ברמזור אדום

כאשר אין נפגעים העונש הצפוי על מעבר בצומת עם רמזור אדום הוא קנס ועונש חמור יותר כאשר נגרמת תאונת דרכים או שהנהג נמצא בפסילה.

 

12 – נהיגה ללא מתן זכות קדימה

גם העונש על עבירה זו הוא בהתאם לחומרתה, לנסיבות ולתוצאות שלה.

 

מאזניים

באותו נושא
תמונה: אחוריים של שוטר במדים
ערעור על דוח תנועה

רבים מאיתנו עולים יום יום על הרכב ונוסעים למגוון מקומות. בין אם הנסיעות קצרות יותר או ארוכות יותר, רובנו, גם מבלי להתכוון, מבצעים עבירות כמו

קרא עוד »
בחירת עו
בחירת עו"ד

עורכי דין מלווים אנשים בהמון מקרים בחיים, חלקם משמחים כמו רכישת דירה וחלקם פחות כמו במקרים של התמודדות עם תביעה, לנושא בחירת עו"ד יש חשיבות

קרא עוד »
אישה מוכה
אלימות במשפחה

"הכתובת הייתה על הקיר" הוא משפט מצמרר שעולה לא פעם בהקשרים של אלימות במשפחה. התחתנתם, הכול היה ורוד ואולי אפילו הבאתם ילד או שניים. תחילה

קרא עוד »