חיפוש

מתכננים לעבור דירה לבית בקומה גבוהה? זה מה שאתם חייבים לקחת בחשבון

חניה למשאית, גישה לדירה, עלות הובלה ושינוע, משך הזמן שנדרש לטובת הפרויקט וכמובן הרעש לשכנים הם כולם שיקולים שכדאי להביא בחשבון אם מתכננים לעבור לדירה בקומה גבוהה של בניין מגורים משותף. רוצים לדעת איך להיערך? הנה המדריך המלא

מגורים בבניין גבוה מאפשרים לשפר את איכות החיים ומתאימים לזוגות צעירים בתחילת דרכם, לבעלי משפחות וגם לגברים או נשים שיצאו לפנסיה ומעוניינים להחליף את הבית הפרטי בדירה מפנקת עם מרפסת. כמו כן, יוקר המחיה בישראל הופך את המגורים בקומות גבוהות לאופציה משתלמת ולכן גם פופולארית.

השאלה היא מה צריך לעשות אם מתכננים לעבור דירה לבית בקומה גבוהה. כאן, יש כמה דגשים שחייבים להיות חלק בלתי נפרד מתוך מערכת השיקולים:

 

חניה למשאית של המובילים

בניין מגורים רב קומות בדרך כלל מכיל כמות גדולה של דירות ולכן החניה בו צפופה. אם מתכננים לעבור דירה לבית בקומה גבוהה, יש לדאוג מראש לחניה עבור המשאית של המובילים. בשביל לעשות את זה, אפשר לתאם פגישה עם המוביל בבית עצמו – כדי שהוא יראה את נקודות הגישה וידאג לחניה המתאימה.

 

גישה מחדרי מדרגות או מעלית

עוד משהו שצריך לדאוג לו מראש הוא כמובן גישה לקומה הגבוהה. כאן, אפשרות אחת היא לגשת מחדר המדרגות ולהוביל את הציוד והתכולה ידנית. לעומת זאת, אפשרות אחרת היא להשתמש במעלית – אך היא צריכה להיות מספיק גדולה ורחבה. לכן, הפתרון המומלץ הוא לשקול הקצאת מתקן הרמה חשמלי למגוון מטרות ולהיעזר בו כדי לחסוך זמן יקר ערך.

 

עלות הובלה ושינוע

יקר יותר לעבור דירה לבית בקומה גבוהה מאשר לבית צמוד קרקע. עם זאת, הצעת המחיר אמורה להתייחס לכך מראש ולא ברגע האחרון. אז אם מתכננים לעבור דירה ונמצאים בשלב של בניית מסגרת התקציב, כדאי לקחת בחשבון את ההשפעה של הקומה על ההובלה. במקרה של דילמה או התלבטות, אפשר להתייעץ עם נציגי חברת ההובלות ולקבל הצעה מסודרת.

 

משך הזמן שנדרש להובלה

הובלה לקומה גבוהה לוקחת יותר זמן כי היא מחייבת יותר התאמות. מבחינת מי שעובר דירה, המשמעות היא שצריך להיערך גם לזמן ארוך יותר עבור הפריקה. בין היתר, זה עלול לפגוע בשגרת החיים של בעלי משפחות או של אנשים שרוצים להגיע בזמן לעבודה. אז כדי לא לגלות את זה ברגע האחרון, צריך לתכנן מראש את משך הזמן.

 

רעש לשכנים

מעבר דירה לקומה גבוהה מורגש על ידי כל השכנים. אמנם גם בקומות נמוכות השכנים יכולים לשמוע את הרעש, אבל בקומות גבוהות זה יותר דרמטי כי עוברים יותר דירות בדרך. כאן, הטיפ הוא לתלות שלט קטן להתנצלות ואולי להציע פיצוי בתום המעבר.

באותו נושא
תיקון חשמל
חשמלאי 24/7 בירושלים

תקלות חשמל הן מטבע הדברים לא דבר שאפשר לתזמן לפי הנוחות שלנו ולזמן שיתאים לנו לטפל בהן. בנוסף לכך, במקרים רבים תקלות חשמל דורשות טיפול

קרא עוד »
גילוי נזילות מתקדם
טיפול ברטיבות ברצפה

רטיבות ברצפה ובמיוחד בחדר האמבטיה יכולה לנבוע ממספר סיבות. המאמר יתאר את הסיבות הגורמות לתופעה זו וכיצד יש לגלות את מקור הנזילה ולטפל בה.  

קרא עוד »
היתרונות בלהיות מנעולן

כיום, מקצוע המנעולן נחשב למקצוע נוח ומשתלם שכן ניתן לעשות כסף רב ומשכורת משתלמת במיוחד, לא בהרבה מדי שעות ומאמצים. ובאמת מלבד היתרון הכלכלי, המקצוע

קרא עוד »