חיפוש

לפעמים חלומות מתגשמים- איך תעצבו את מטבח החוץ של החלומות שלכם

אם החלטתם שמספיק לכם לארח בפינות "על האש" מאולתרות ולא אסתטיות, והחלטתם לבנות מטבח חוץ משלכם – הגעתם למאמר הנכון. במאמר הבר נסביר אילו דגשים יש לשים לב בעיצוב מטבח  החוץ החלומי שלכם.

 

ניצול המרחב

מטבחי חוץ נוחים מאוד ומומלצים להרבה אנשים מאחר והם משאירים לנו יותר מקום בחלל הבית. בניצול מרחב נכון הכוונה היא לבחירת המקום המתאים למטבח. במידה ומטבח החוץ יוצב באזור עם צל גם הבישול וגם הישיבה באזור שלו תהיה נעימה וכיפית יותר, במיוחד במדינה עם אקלים חם או קר באופן קיצוני כמו שלנו.

 

התאמה של עיצוב המטבח לסביבה

מאחר והמטבח יהיה מוצב בחלק החיצוני של הבית עליו להשתלב ולא להיראות אגרסיבי בעיצוב או בצבעים שלו. לפני שתבחרו את העיצוב של המטבח תבחנו את הסביבה, האם המטבח יוצב לפני קיר? האם באזור של צמחייה? ניתן גם להתאים את המטבח לעיצוב של הבית- בית מוקפד, בית מינימליסטי, צבעים חזקים. אפשר לשלב במטבח מגוון של סוגי חומרים כמו בטון, נירוסטה, עץ, קרמיקה, חיפוי אבנים ועוד.

 

מכשירי חובה במטבח חוץ

קיימים שני מכשירי חובה במטבח החוץ- המכשיר הראשון והברור מאליו הוא גריל גז ומעשנות- הוא הסיבה שלשמה אנשים בונים את מטבח החוץ שלהם, העם הישראלי אוהב לעשות ברביקיו ואוהב צליית בשר איכותי וחשוב להשקיע במכשיר איכותי. המכשיר השני הוא מקרר- מקרר חשוב מאוד על מנת שלא נצטרך ללכת ולחזור מהמקרר הביתי שלנו ושלא נתפוס בו מקום.

 

איכות המטבח

מאחר והמטבח חיצוני יעמוד במזגי אוויר שונים ובטמפרטורות שונות כמו רוחות חזקות, גשמיםֿ, חום קיצוני ועוד. בזמן בחירת הכלים והמכשירים למטבח חשוב לבחור במכשירים בעלי איכות גבוהה ועמידה שלא יתקלקלו תוך מספר שנים ויגרמו לנו להוצאה כפולה של תיקון או החלפה.

אחד החומרים המומלצים למטבחי חוץ הוא נירוסטה- זהו חומר חזק, אלגנטי וקל מאוד לניקוי. אופציה נוספת לחומר חזק היא אריחים לחלק של משטח העבודה- קיימים מגוון של עיצובים ולא צריך להתפשר על האיכות.

 

עיצוב

לאחר שבחרתם את המקום, בניתם את השלד והתחלתם להניח את המכשירים הראשונים הגיע שלב של עיצוב סביבת המטבח. בעיצוב מטבח חוץ מעצבים גם את הסביבה- פינות הישיבה, אזור הכלים ועוד.

ניתן להוסיף בעיצוב פינת הישיבה החיצונית- כיסאות, שולחנות, בר קטן, עציצים, כלי מטבח ואוכל מעוצבים ועוד. חשוב שכל אלו יהיו מתחת לצל בעזרת פרגולה או שמשייה על מנת שהצבע והאיכות לא תיפגם מהשמש.

בבניית מטבח חוץ חשוב להשתמש בכלים איכותיים מאחר וזו השקעה לשנים רבות, העיצוב צריך להשתלב בהרמוניה עם הגינה או המרפסת שלכם וכך תקבלו את מטבח החוץ האולטימטיבי. ניתן להתייעץ עם החברה לגבי עיצובים מוכנים שיתאימו לכם.

מטבחי חוץ

באותו נושא