חיפוש

3 דרכים למנוע כשל עתידי בחתימה על חוזה עסקי

חוזים עסקיים הם לעיתים קרובות מסובכים וארוכים מאוד. ההשלכות של חוזה עסקי על החיים שלכם יכולות להיות משמעותיות מאוד ואף לשנות החיים מהקצה אל הקצה. לכן חשוב מאוד לפני כל חתימה על חוזה עסקי, לנסות ולמנוע כשלים עתידיים שעלולים לצוף בהמשך הדרך. ריכזנו עבורכם 3 דרכים שיכולות לעזור לכם להימנע מכשלים עתידיים שכאלה. 

 

חוזה עסקי ומתי חותמים עליו

חוזה עסקי נחתם במקרים בהם אדם או קבוצת אנשים מעוניינים להיכנס לשותפות עסקית כזאת או אחרת. בין אם מדובר על השכרת נדל"ן, הסכם זכיינות או הסכם שותפות רגיל – חוזה עסקי הוא הדרך להסדיר נושאיים עסקיים כבדי משקל. במידה ונקלעתם לסכסוך עסקי כזה או אחר, ואתם מעוניינים לפתור אותו בלי לפנות אל בית המשפט – כדאי לכם לשקול לפנות אל בוררות עסקית עם borerut.com.

 

בדיקה יסודית של העובדות

חוזים עסקיים, במיוחד כאלה שעוסקים בסכומי כסף גדולים, נוטים להיות ארוכים ומסובכים במידת מה. אחת הדרכים החשובות שבאמצעותן תוכלו להימנע מסכסוך עסקי עתידי היא הבנה של כל סעיפי החוזה ואת המשמעויות הנלוות לכך. בדיקה יסודית ומעמיקה של כל סעיף וסעיף בחוזה היא תנאי הכרחי לחתימה עליו. הדבר אולי נשמע מובן מאליו לחלק מכם, אבל לעיתים קרובות נחתמים חוזים שתוכנם לא מובן לחלוטין לכל הצדדים החתומים עליהם.

 

שכירת איש מקצוע לעריכת החוזה

מכיוון שחוזים עסקיים נוטים להיות מסובכים וארוכים, אחת הדרכים היעילות לוודא שלא תיתקלו בכשלים עתידיים בגין חוזים אלו, היא פנייה לאיש מקצוע שיעזור לכם בעריכת החוזה. ישנם מספר אנשי מקצוע שמתמחים בעריכת חוזים עסקיים ובראשם עורכי דין. חוזים עסקיים ייחודיים כגון הסכמי זכיינות או הסכמי בלעדיות, דורשים אנשי מקצוע מסוג אחר כמו יועצים עסקיים ורואי חשבון.

שכירה של איש מקצוע שמתאים לחוזה העסקי שלכם, תעזור לכם להבין אותו לעומק ובכך להימנע מסכסוכים עתידיים שעלולים לפרוץ בגינו.

 

הסכם קנה אותי או שאקנה אותך

שיטה נוספת שתעזור לכם להימנע כשלים עתידיים בחתימה על חוזה עסקי היא הסכם bmbu, או בעברית הסכם "קנה אותי או שאקנה אותך". הסכם זה רלוונטי לחוזים מסוג שותפות. בחתימה על ההסכם, מסכימים הצדדים שבמידה והם ייקלעו לסכסוך עסקי, כל אחד מהצדדים יכול להציע לצד השני לקנות את חלקו בשותפות.

במידה והצד שהוצע לו לקנות את כלל השותפות לא מעוניין בכך, הצד המציע יכול לקנות את השותפות בעצמו, ובלי להידרש להלכי יישוב סכסוכים מכל סוג שהוא.

 

סיכום – לחתום על חוזה בראש שקט

חתימה על חוזה עסקי היא פעולה שעלולה להכריע את העתיד של החותמים עליו בדרכים רבות ומשמעותיות מאוד. לכן חשוב מאוד לנסות ולמנוע כל סוג של כשל שעלול להתעורר בחתימה על הסכם שכזה. בהצלחה!

עֵסֶק

באותו נושא