חיפוש

האם מנטליסט יכול לגרום לילדים להאמין בקסמים?

עולם הקסמים והדמיון הוא גדול יותר ממה שנוכל לחשוב ולדמיין. על כל דבר שחשבנו עליו, מישהו כבר חשב לפני כן ומישהו אחר יצר אותו בפועל. גם כשאנחנו חושבים שהבלתי אפשרי הוא באמת בלתי אפשרי, מגיע מנטליסט או אמן חושים ומשנה את כל תפיסת המציאות שלנו. האם מנטליסטים יכולים לגרום לילדים להאמין בקסמים? האמת? אם הם גורמים לאנשים מבוגרים כמונו לפקפק במה שעינינו רואות, אז ייתכן שכן. במאמר זה נציג לכם את כל ההסברים. 

 

מה ההבדל בין מנטליסט לקוסם?

ההבדלים בין האחד לשני הם בהוויה. שני המקצועות מתעסקים באותו הדבר – גרימה לעל טבעי להיות קיים. עם זאת, אמן חושים מתעסק בדברים נסתרים יותר ואנושיים, כמו חדירה למחשבות, השפעה על אנשים ומציאת חפצים נסתרים. לעומת קוסם שמתעסק יותר בממשיות, טריקים פיזיים הנראים לעין וכן הלאה. מנטליסט הוא קוסם שלקח את מקצועו צעד אחד קדימה לעולם עומק ותוכן שונה. בימי הולדת ואירועים חברתיים נוכל לראות כיצד המנטליסט מפעיל את דמיונים של הילדים ואף גורם להם להאמין בקסמים. אמן חושים לבת מצווה יכול לגרום לחברי הכיתה של ביתכם להאמין בקסמים. השתתפות וצפייה בחוויה על טבעית גורמת לילדים להתאחד ולהשתוקק לידע נוסף בעולם הקסמים.

 

מה משותף למנטליסט וקוסם?

שני ההופעות של שני המקצועות לרוב משולבים בהפעלה, תנועה, הומור, סיפורים, קריאת מחשבות, קסמים ועוד. דברים צצים ונעלמים, חוזרים שוב, מתרחש בהם דבר מה, ואז נעלמים שוב. כל ההוויה של מנטליסט היא לגרום לקסם לקרות ולדמיון להיות פעיל. הקטעים לרוב מבוססים על מתנדבים מהקהל. ללא מתנדבים לא נוכל לראות את האפקטים עליהם המנטליסט עובד בקפידה שנים ארוכות, שכן, בשביל לקרוא מחשבות או לגלות חפצים נסתרים, צריך להיות אדם נוסף המשתתף ועליו מבצעים את האפקט.

באירועי ימי הולדת, בת או בר מצווה ובכלל אירועים לצעירים, הופעות אלה מכניסות בהם חיות וקצת יציאה מהקופסה. לא כל יום, אם בכלל פעם בחיים, זוכים לצפות במופע של מנטליסט ולחוות את תדהמת האפקטים ושינוי תפיסת המציאות. הופעת קוסם יכולה לעניין, אך הופעה של מנטליסט משנה את נקודת המבט.

 

למה זה כל כך חשוב להפיח בילדים את יצר הקסם?

כמבוגרים אנחנו לא יכולים שלא להסתכל על העולם בצורה צינית, לעומת ילדים שבהם ישנה עוד תקווה. ילדים שצופים במופע אמן חושים או קסמים עוברים חוויה משמעותית, בין אם זה בנפרד או ביחד. הצפייה בחבריהם המתנדבים, במסתוריות העוטפת הכל אך עם זאת המנטליסט יודע מה לעשות ומגלה מה שצריך לגלות. התפיסה שלהם שונה משלנו, ומה שהם צפו בו יכול להשפיע עליהם. ההשפעה הזו לרוב תתבטא באמונה בקסמים, ברצון ליצור שינוי ולהצליח לבצע פעולות על טבעיות כפי שראו על הבמה. שימו לב שלא כל הילדים חווים את ההשפעה הזאת, וזה לרוב נדיר. אך כל מי שצופה במופע של מנטליסט, לרגע אחד, מאמין שהכל אמיתי – הכל קסם.

ילדים מאמינים בקסם

באותו נושא
מערכת יחסים
רגשות בזוגיות

זוגיות היא מסע מרתק ומרגש, אך לאורך הדרך אנו נתקלים גם בקשיים ובאתגרים. רגשות, הן חיוביים והן שליליים, תופסים מקום מרכזי בזוגיות ומשפיעים רבות על

קרא עוד »
שטיח כתום
שטיח כתום – לאן זה מתאים?

שטיחים הם פריט עיצובי שגם מעניק יתרונות ארגונומיים כאלה ואחרים בהתאם לשימוש בו. שטיח שמוקם במקום הנכון והותאם בצורה נכונה לחלל ולעיצוב שלו, יכול לשדרג

קרא עוד »
גליובלסטומה
האם ניתן לרפא גליובלסטומה?

אחת מצרותיו הגדולות ביותר של עולם הרפואה המודרנית היא הסרטן. הסרטן, הוא שם כולל למגוון מחלות שמתאפיינות כולן במנגנון יחסית זהה. בעקבות גורמים סביבתיים וגנטיים,

קרא עוד »