חיפוש

כמה עולה טבעת יהלום 1 קראט

עולם התכשיטים בכלל והיהלומנות בפרט, עבר בשנים האחרונות שינויים רבים וטלטלות. עם השינויים כאמור ניתן למנות כניסה של סוגים חדשים של יהלומים, כמו גם התחשבות בסוג היהלום ובדרך שבה הושג, על מנת לקבוע את הפופולאריות שלו ואפילו את הערך הסופי שלו. בשורות הבאות נעסוק בטבעות יהלום וכיצד נקבע הערך הכספי שלהן. מהי טבעת יהלום 1 קראט? כיצד נמדד הערך הסופי של טבעת יהלום מהבוג הזה ומסוגים אחרים? מה משפיע על הערך הסופי שלהן? להלן תשובות קצרות אבל ברורות לשאלות הללו.

טבעת מיוחדת

טבעת יהלום וכיצד נקבע הקראט שלה

טבעת יהלום הינה טבעת שבה משובץ יהלום אמיתי ואיכותי. בדרך כלל הערך של הטבעת נקבע על ידי המרכיבים שלה, שהעיקרי שבהם הוא היהלום. ערך היהלום מוגדר באמצעות קראט – יחידת מידה המאפיינת גם חומרים אחרים, אבל בהקשר ליהלומים הכוונה שלה שונה. מדובר ביחידת משקל, כאשר ככל שמשקל היהלום הוא גבוה יותר, כך הערך שלו גבוה יותר גם כן. עם זאת, מרבית היהלומים בתכשיטים שונים הם במשקל 1 קראט. זאת, כיון שיהלומים במשקל גבוה יותר הם נדירים. טבעת יהלום 1 קראט מכילה טבעת במשקל האמור, המשובצת בתוך טבעת העשויה בדרך כלל מזהב בקראט גבוה. יש לציין שקראט בזהב הוא עניין של טוהר ולא של משקל. טבעות יהלום כאמור יכולות להכיל יהלום אחד, אבל הן גם יכולות להיות משובצות ביהלומים בסדרי גודל שונים, שכל אחד מהם מוסיף על הערך של הטבעת ומשפר אותו.

מדידת הערך הסופי של טבעת יהלום 1 קראט ובכלל

הערך של תכשיטים שונים נקבע על ידי האיכות של החומרים שמהם הם עשויים. טבעת יהלום 1 קרט יכולה לעלות בסביאות אלף שקלים, אם החומרים שמהם היא עשויה הם ברמה סבירה. אם מדובר ביהלום טבעי ברמה גבוהה של ניקיון מצד אחד, ובזהב 24 קראט במשקל גבוה מצד שני, הערך של טבעת מהסוג הזה יכול להגיע לאלפים רבים של שקלים, בהתאם לגודל הטבעת. בנוסף, אם הטבעת עוצבה על ידי אחד המעצבים המוכרים, הערך שלה עשוי לטפס עוד. ואם היא עוצבה במיוחד עבור רוכש ספציפי, המחיר שלה יכול להאמיר, ולהגיע לעשרות אלפי דולרים. כך או אחרת,ף מדובר בתכשיט יוקרתי השומר על ערכו לאורך שנים.

ברכישת טבעת יהלום יש להקפיד לבצע את הרכישה אך ורק אצל סוחרים מוכרים ומורשים. כל טבעת יהלום מגיעה בליווי מסמך המעיד על המרכיבים שלה. מומלץ מאד לקחת תכשיטים כמור לבדיקה אצל סוחר תכשיטים אמין, שיוכל לאשר את תקפות המסמך ואת הערך של התכשיט. כיון שכל תכשיט מהסוג האמור ותכשיטים בכלל הם רכוש שעובד מדור לדור, חשוב לאחסן אותו בצורה נכונה ולשמור עליו באופן שלא יפגע בו ולא יוריד את הערך שלו.

באותו נושא