חיפוש

טיפול ברטיבות ברצפה

רטיבות ברצפה ובמיוחד בחדר האמבטיה יכולה לנבוע ממספר סיבות. המאמר יתאר את הסיבות הגורמות לתופעה זו וכיצד יש לגלות את מקור הנזילה ולטפל בה.

 

מדוע הרצפה רטובה?

ברצפה יכולה להיווצר רטיבות מכמה סיבות: דליפה מצנרת סדוקה ושחוקה, איטום לקוי, בעיות ניקוז, בלאי או סתימה בביוב. אם מדובר בסתימה רצינית של הביוב, הנזילה ברצפה יכולה להפתיע אתכם כשתחזרו הביתה. למרות זאת, יכולים להיות סימנים מקדימים שחשוב לשים אליהם לב.

בראש ובראשונה עקבו אחר חשבון המים שלכם ובדקו שאתם לא צורכים יותר מדי מים מהרגיל. שנית, שימו לב שהקירות נותרים יבשים וללא סימני עובש וקילוף.

שלישית, היו ערניים לתופעות כמו רצפה רועדת ולבסוף אם השכנים שלכם מתלוננים על זליגת מים בתקרה שלהם, אל תזלזלו בכך ובדקו את מקור הנזילה בביתכם. גילוי נזילות מתקדם באמצעות מצלמה טרמית ימנע הרבה בעיות והוצאות כספיות מיותרות. לכן, הזמינו בהקדם האפשרי אינסטלטור לגילוי מוקדם.

 

חדר האמבטיה המקום האידיאלי לרטיבות ברצפה

רוב הנזילות בצנרת, סתימות בביוב, בעיות ניקוז ואוורור משפיעים על רטיבות הרצפה בעיקר בחדר האמבטיה. מן הסתם זהו חדר סגור שלעיתים אין בו חלון איתו ניתן לאוורר או ונטה סתומה שאינה עובדת כראוי.

האדים המצטברים משימוש במים חמים יוצרים רטיבות ברצפה ובקירות הגורמת לעובש וסירחון ולכן יש לאוורר את החדר היטב. יחד עם זאת, כאשר הצנרת נפגמת או הביוב והניקוז סתומים, הרטיבות תעלה לרצפה. ניתן לפתור את הבעיה מבלי לפרק את הרצפה או להחליף את כל הצנרת.

 

כיצד מטפלים ברטיבות ברצפה?

על מנת לאתר את מקור הרטיבות ברצפה יש להזמין אינסטלטור מוסמך העובד עם מכשור כמו מצלמות טרמיות, חנקן, סיבים אופטיים, גלי רדיו ומכשור מתקדם נוסף. בהתאם לגודל הנזילה ולסוג הרצפה האינסטלטור יבחר את המכשור היעיל ביותר. למשל, סיבים אופטיים או חנקן יהיו יעילים לרצפות העשויות מבטון ואילו מצלמות טרמיות לנזילות בתוך הבית.

מצלמות אלו מודדות הפרשי טמפרטורות ולכן הן יכולות לגלות בקלות ובצורה מדויקת את מקור הנזילה. אפשרות נוספת היא לקדוח חור ברצפה במקום נסתר ולקחת דגימה על מנת לבדוק אם יש רטיבות.

מדובר על דגימה הנשלחת למעבדה מיוחדת שנותנת מושג על כמות המים הנמצאים מתחת לריצוף. כדי לטפל ברטיבות האינסטלטור יקדח חורים ברצפה ויחדיר צינורות יבשים שאותם יחבר למשאבות על מנת לשאוב את המים ללא צורך בהחלפת הרצפה.

 

ההשלכות של נזילות ברצפה

במידה ולא מאתרים את מקור הנזילה כמה שיותר מוקדם הפאנלים יכולים להיפגע, הטיח יתקלף מהקירות, הריהוט יפגע ואף תשתיות המבנה. לכן אין להסס ויש להיעזר באינסטלטור מקצועי.

לסיכום, מומלץ לקבל המלצות על אינסטלטור איכותי ובעל מוניטין עם הצלחות מוכחות ולבקש הצעות מחיר ממספר אינסטלטורים. הם יוכלו להעריך את הנזק אך רק בשטח ידעו בדיוק מהו מקור הנזילה וכיצד לטפל בה.

גילוי נזילות מתקדם

באותו נושא
תיקון חשמל
חשמלאי 24/7 בירושלים

תקלות חשמל הן מטבע הדברים לא דבר שאפשר לתזמן לפי הנוחות שלנו ולזמן שיתאים לנו לטפל בהן. בנוסף לכך, במקרים רבים תקלות חשמל דורשות טיפול

קרא עוד »
היתרונות בלהיות מנעולן

כיום, מקצוע המנעולן נחשב למקצוע נוח ומשתלם שכן ניתן לעשות כסף רב ומשכורת משתלמת במיוחד, לא בהרבה מדי שעות ומאמצים. ובאמת מלבד היתרון הכלכלי, המקצוע

קרא עוד »