חיפוש

חימום מים בבניינים גדולים

נושא השימוש בדודי מים בבניינים גבוהים הוא מסובך יותר מאשר בבתים פרטיים או נמוכים – שכן אין בבניינים גבוהים מספיק מקום על מנת להכיל מספר רב של דודי שמש, שישמשו את כל דיירי הבניין. מה ניתן לעשות על מנת לטפל בבעיה הזו בדרך החסכונית ביותר?

 

הדרך הלא חסכונית – שימוש בדודי חשמל לקומות התחתונות

ישנו חוק בישראל שמורה על חובה להתקין דוד שמש בכל בניין – למעט בניינים רבי קומות, שבהם החובה להתקנת המערכת הסולרית חלה רק על 7 הקומות העליונות שבבניין. בשאר הקומות בבניין, הדיירים משתמשים בדוד חשמל על מנת לקבל מים חמים.

זוהי כמובן דרך בזבזנית יותר בחשמל, אנרגיה וכסף – שכן דיירים אלו לא מנצלים את האנרגיה הסולרית מהשמש, ונדרשים להפעיל את דוד החשמל גם כאשר יכלו להימנע מלעשות זאת (במיוחד במדינה חמה כמו ישראל, בה ניתן למצוא ימי השמש במרבית ימות השנה).

 

הדרך החסכונית – התקנת מחליף חום או מערכת חימום חסכונית

קולט השמש הוא זה שגורם לכך שלא ניתן להשתמש בדודי שמש בבניינים רבי קומות, עקב הגודל היחסית מסיבי שלו. על מנת לחסוך באנרגיה ובמשאבים, ניתן להתקין מחליף חום – שזהו מוצר שנועד לאפשר חימום של מים בדוד השמש, גם במצב שהדוד לא נמצא ליד קולט שמש.

זוהי מערכת סגורה, שבה המים מתחממים בצינורות שמגיעים מקולט השמש. כך ניתן לחמם את המים גם לדיירים שגרים בקומות הנמוכות שבבניין, ללא צורך בקולט שמש אישי לכל דירה. המערכת מאפשרת חיסכון אדיר בחשמל – שכן לא צריך להדליק את גוף החימום אשר פועל על חשמל, אלא האנרגיה הסולרית שמגיעה מהשמש מספיקה ברוב ימות השנה.

את החיסכון כל דייר יוכל לראות גם בחשבון החשמל שלו – שבעקבות המעבר למחליף חום עתיד להצטמצם בשיעור של כ- 1,000 ₪ לשנה לכל דירה. על כן, זהו אינטרס של כל דייר בקומות הנמוכות לוודא כי בבניין אכן מותקנת מערכת של מחליף חום – ולדאוג לכך שיותקן במידה והמהלך עוד לא בוצע.

 

התקנת המערכת החסכונית – על ידי הזמנת מתקין דודים מוסמך

מערכת מחליף החום היא טכנולוגיה חדשה יחסית בשוק דודי המים, שצמחה מהצורך לדאוג לשימוש חסכוני בדוד בבניינים רבי קומות. אי לכך, הטכנולוגיה מצויה רק בידי חברות דודים מוסמכות ומקצועיות, ומי שיודע להתקין אותן בצורה יעילה ותקינה הם אך ורק מתקיני דודים מוסמכים (או טכנאי דודים מוסמכים, במידה והם קיבלו את ההכשרה המתאימה לטכנולוגיה החדשה).

מומלץ מאוד שלא לנסות לחסוך בהוצאה זו, ולהזמין אליכם טכנאי דודים שאינו מיומן ומנוסה מספיק בהתקנת הטכנולוגיה החדשה (או שהוא אינו עובד בחברה מוסמכת). המערכת עתידה לשמש את כל הדיירים שגרים בקומות הנמוכות בבניין, ולכן לא מדובר בהוצאה גדולה עבור כל דייר בפני עצמו.

 

דוד

באותו נושא
תיקון חשמל
חשמלאי 24/7 בירושלים

תקלות חשמל הן מטבע הדברים לא דבר שאפשר לתזמן לפי הנוחות שלנו ולזמן שיתאים לנו לטפל בהן. בנוסף לכך, במקרים רבים תקלות חשמל דורשות טיפול

קרא עוד »
גילוי נזילות מתקדם
טיפול ברטיבות ברצפה

רטיבות ברצפה ובמיוחד בחדר האמבטיה יכולה לנבוע ממספר סיבות. המאמר יתאר את הסיבות הגורמות לתופעה זו וכיצד יש לגלות את מקור הנזילה ולטפל בה.  

קרא עוד »
היתרונות בלהיות מנעולן

כיום, מקצוע המנעולן נחשב למקצוע נוח ומשתלם שכן ניתן לעשות כסף רב ומשכורת משתלמת במיוחד, לא בהרבה מדי שעות ומאמצים. ובאמת מלבד היתרון הכלכלי, המקצוע

קרא עוד »