חיפוש

מהי חברת PFIC?

לא כל מה שאנו מכירים בארץ תקף גם על מדינות אחרות. הדבר מקבל ביטוי משמעותי מאוד בחוקים הקשורים להתנהלות פיננסית ומשפטית. בעוד שבארץ אנחנו עשויים להכיר צורות התאגדות עסקיות מסוימות, במדינות אחרות ייתכן שצורות ההתאגדות העסקיות שונות באופן מהותי ממה שאנחנו מכירים.

הדבר בא לידי ביטוי בצורה בולטת בארצות הברית. המדינה, שעובדת עם מערכת מס סדורה וברורה, כוללת התאגדויות עסקיות שאנחנו לא מכירים בארץ, כמו חברת PFIC, עליה נדבר בהמשך המאמר הבא.

 

חברת PFIC – מה זה אומר?

ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית? משקיעים בארצות הברית? המושגים הכלכליים השונים של המעצמה הכלכלית הגדולה ביותר בעולם עשויים להיות רלוונטיים אליכם. מה שקורה בארצות הברית, בכל הקשור לפיננסים, כלכלה, מיסוי ומשפט, שונה באופן משמעותי ממה שקורה בארץ. הדבר עשוי לגרום לבלבול כאשר אתם צריכים לבצע פעולות מסוימות הקשורות לתחומים הללו מול הרשויות האמריקאיות.

הבנה של המושגים השונים שרלוונטיים לארצות הברית תסייע לכם לבצע את אותן פעולות בצורה מדויקת ונכונה, שלא תסכן אתכם בסנקציות. היכנסו לכאן לעוד מידע בנושא. חברת PFIC היא חברה שצורת ההתאגדות שלה נעשתה לפי החוק של מדינה אחרת שאינה ארצות הברית ושההכנסה שלה פסיבית ברובה.

 

הגדרה לפי החוק האמריקאי

הכנסה פסיבית עשויה להיות מושג רחב. כפי שכבר כתבנו, עשוי להיווצר בלבול בהגדרות השונות של כל מדינה להכנסה פסיבית. לכן, החוק האמריקאי החליט להגדיר בצורה ברורה מהי חברת PFIC באמצעות מבחן. חברה צריכה לקיים תנאי מסוים מתוך שני תנאים.

התנאי הראשון הוא שאם מעל ל-75% מהכנסות החברה הן הכנסות פסיביות, הרי שמדובר בחברת PFIC. התנאי השני הוא שאם מעל ל-50% מהנכסים של החברה מיועדים להכנסה פסיבית, הרי שמדובר בחברת PFIC.

 

מיסוי

מיסוי של חברת PFIC מורכב במעט. מכיוון שחברות כאלו מבצעות השקעה חוזרת לרוב מהרווחים הפסיביים, זה נדמה שהן מוגנות ממס, אך לא כך הדבר. החוק האמריקאי מחייב את המחזיקים בחברות ההלו לבצע מכירה של הנכסים או של ההחזקות ולשלם מס בהתאם.

 

דיווחי מס בארה"ב

חשוב לזכור שבארצות הברית חלה חוות דיווח לרשויות המס. אם לא תגישו את דיווח המס בזמן לרשויות האמריקאיות, אתם עשויים להיות חשופים לסנקציות שונות. מי שהתאגדות בבעלותו הוגדרה כ-PIFC יצטרך למלא טופס 8621 ולהגישו אל רשויות המס בלוח הזמנים.

 

אילו נכסים נפוצים אצל חברות PFIC?

כפי שציינו מקודם, אם חברה מסוימת מחזיקה ב-50% או יותר מכך של נכסים המיועדים להכנסה פסיבית, היא תחשב לחברת PFIC לפי המבחן של החוק האמריקאי. בין היתר, ניתן למנות נכסים כמו קרנות סל, קרנות השתלמות, קרנות REIT, קופות גמל וקרנות פנסיה. גם החזקה של מזומן רב לאורך זמן עשויה להיחשב בפני החוק האמריקאי כהחזקת נכס שמיועד להכנסה פסיבית, עקב השינוי בערך המטבע.

דיווח מס

באותו נושא
כסף הר ראשית
הר הכסף

כמו אתרים רבים אחרים המצויים באינטרנט אתר הר הכסף הוא אתר שנועד להקל על החיים ולאפשר לציבור הישראלי למצוא את מבוקשם במנוע חיפוש ראשוני מסוגו

קרא עוד »