חיפוש

זה לא צחוק: כיצד מתכונן סטנדאפיסט למופע?

אחת השאלות שמסקרנות את מרביתה הצופים במופע סטנד אפ נוגעת לאופן ההתארגנות של הסטנדאפיסט לקראת המופע. אנחנו מצאנו את עצמנו לא פעם תוהים איך הוא זוכר את כל הטקסט? איך הוא יודע מתי לעצור לרגע? ואיך הוא יודע מהי בדיחה טובה וממה עדיף להימנע? יצאנו לבדוק את הנושא באופן מעמיק כדי שנוכל להבין אחת ולתמיד איך סטנדאפיסט מתכונן למופע. הישארו אתנו ונגלה יחד.

 

תכירו את המומחים לצחוק שעזרו לנו להגיע למסקנה

קוראים יקרים, אנחנו מוכרחים לציין בפניכם כי המדריך הנוכחי לא נכתב אך ורק על ידינו. הפעם יצאנו לשוחח עם אנשים שיודעים דבר או שניים על תחום הסטנד אפ. מדובר בעצם במי שעוסקים בו בשנים האחרונות. שוחחנו עם מעל ל – 6 סטנדאפיסטים שונים שהציגו לנו את הדרך שלהם להתכונן למופע והבנו שיש משהו דומה ברוב המקרים.

כך שלקחנו את כל המידע וריכזנו אותו בשורות הבאות. בכל פסקה שתוצג בפניכם כעת, תופיע תשובה של סטנדאפיסט שאתם אולי מכירים. כך תוכלו לדעת מהי הדרך של כל סטנדאפיסט לתכנן את המופע שלו על הצד הטוב ביותר. אנו רוצים להודות לכל מי שסייעו לנו ומסרו את הדרך שלהם. שכן, בזכותם, אנו סוף סוף יודעים מה עומד מאחורי מופעי הסטנד אפ.

 

הדרך של ח' להתכונן למופע

ח' ביקש שנשמור את שמו במערכת. מדובר בסטנדאפיסט מוערך ומוכר שאינו רוצה לגלות כעת לקהל את הסודות שלו עם שמו המלא. לדבריו, בכל פעם שהוא כותב מופע סטנדאפ חדש, הוא פונה אל חברים קרובים ומשמיע בפניהם את כל הבדיחות. ראוי לציין כי מדובר בכל פעם ב – 3 חברים קבועים. הוא בחר אותם בקפידה לאחר שידע שיש להם את התכונות הבאות:

  • אמינות
  • מביני הומור שחור
  • יודעים להעביר ביקורת

כך שבעצם, הם עוזרים לו לסנן חומרים לא טובים ולהשאיר את מה שמצחיק באמת.

 

הדרך של ע' להתכונן למופע

אתם בטח מבינים גם ע' ביקש להישאר בעילום שם. מדובר בסטנדאפיסט משכמו ומעלה שאמר שהוא מתכונן לסטנד אפ מול אשתו. הוא מתייעץ איתה, מנסה להבין אילו חומרים נכונים לסטנד אפ ואילו מיותרים. שכן, הוא עורך סטנד אפ שקשור לזוגיות ומי יכולה לעזור לו להתכונן אם לא בת הזוג?

 

הדרך של א' להתכונן למופע

א' היא סטנדאפיסטית וותיקה שיודעת דבר או שניים בתחום. לדבריה, היא מתכוננת למופע באופן שונה לחלוטין. היא לקחה את השאלה שלנו לכיוון אחר ואמרה שבכל פעם, לפני ההופעה, היא יוצאת לשחייה. כך היא מעבירה את הבדיחות בראש שקט ומאפשרת לעצמה להגיע עם מינימום תהיות אל הבמה.

 

לסיום

עד כאן המדריך שאפשר לכם לדעת איך סטנדאפיסט מתכונן למופע. מקווים שקיבלתם את כל התשובות לשאלות שלכם ומאחלים שתיהנו ממופע הסטנד אפ הבא שתהיו בו.

מופע סטנדאפ

באותו נושא
זוג לבבות
תכנון אירוע חתונת הזהב

חתונת הזהב מהווה הזדמנות מצוינת לכנס את כל בני המשפחה והחברים לצורך חגיגה והרמת כוסית. כיצד אם כן נבצע תכנון אירוע מדויק? להלן הפרטים. תכנון

קרא עוד »