חיפוש

הר הכסף

כמו אתרים רבים אחרים המצויים באינטרנט אתר הר הכסף הוא אתר שנועד להקל על החיים ולאפשר לציבור הישראלי למצוא את מבוקשם במנוע חיפוש ראשוני מסוגו בארץ.

מהו אתר הר הכסף

צמד המילים הר הכסף רומז על ייעודו של האתר, מציאת הכסף השייך לך בהר הכספים הקיימים במדינה.

אתר הר הכסף הוא אתר שהושק על ידי משרד האוצר בשנת 2013, בעת הקמת האתר המטרה הייתה איתור חסכונות פנסיה נשכחים, בשלב מאוחר בנק ישראל פיתח את הרעיון ונוספה אפשרות של חיפוש חשבונות בנק נשכחים.

רוצים לבדוק אם יש לכם כסף שאתם לא יודעים על קיומו?

 https://silver-mountain.co.il

עד להשקת אתר הר הכסף היו מצבים בהם חסכונות פנסיה שנצברו במשך שנים נשכחו מסיבה מסוימת, בין אם ריבוי חסכונות ובין אם הסחת דעת בעת יצירת החיסכון ואותו אדם שחסך כל חודש עד לפנסיה כסף לימות הפנסיה לא זוכר את קיומם ולכן לא ידרוש אותם מהבנק.

דבר נוסף שקרה לעיתים קרובות טרם השקת אתר הר הכסף ופיתוחו על ידי בנק ישראל, הוא מצב בו אנשים פתחו חשבונות בנק ושכחו מקיומם מסיבות שונות ואז הכסף שהיה בחשבון הבנק שנשכח נשאר בבנק ובעליו אינם יודעים על קיומו, חשבו על כך שעד לפני מספר שנים היו מצבים בהם אנשים התמודדו עם בעיות וקשיים כלכליים מבלי יכולת לדעת האם קיים להם חשבון בנק נשכח באחד הבנקים בישראל.

איך משתמשים בהר הכסף

אתר הר הכסף אינו מסובך לשימוש, כל אזרח ישראלי יכול להיכנס לאינטרנט, להקליד את המילים הר הכסף ולקבל באחת האפשרויות הראשונות את אתר הר הכסף שהושק על ידי משרד האוצר, לאחר הכניסה לאתר על המשתמש באיזה שירות אותו מציע האתר ברצונו להשתמש, האם באיתור חסכונות פנסיוניים או חיפוש חשבונות בנק, בהמשך יצטרך המשתמש להזין פרטים מזהים של עצמו וכך הוא יקבל את אשר הוא מבקש למצוא באתר הר הכסף.

כסף הר

אפשרות נוספת לחיפוש באתר הר הכסף

ישנה אפשרות נוספת שקיימת באתר הר הכסף ומבקשת לתת מענה למצבים בהם אדם נפטר וקרוביו רוצים לברר האם היו ברשותו חשבונות בנק שהם אינם מודעים להם, במצב כזה ניתן לאתר חשבונות בנק של נפטר באתר הר הכסף.

אם ברצונכם לקבל מידע אודות חשבונות הבנק שהיו ברשותו של קרוב שלכם שנפטר תוכלו להיכנס לאיתור חשבונות באתר הר הכסף ולבחור באפשרות של חשבונות בנק הרשומים על שם קרוב שנפטר, לאחר מכן תתבקשו להזין מספר פרטים מזהים שלכם ומספר פרטים אודות הנפטר ותקבלו רשימה של בנקים בהם היה לנפטר חשבונות בנק.

באופן כללי אתר הכסף הוקם על ידי משרד האוצר ובנק ישראל במטרה להפסיק את המצב שהיה עד להקמתו בו שכבו כספים רבים השייכים ללקוחות הבנקים בישראל בבנקים עצמם מבלי שהבנקים יידעו את הלקוחות על קיומם של הכספים.

באותו נושא
דיווח מס
מהי חברת PFIC?

לא כל מה שאנו מכירים בארץ תקף גם על מדינות אחרות. הדבר מקבל ביטוי משמעותי מאוד בחוקים הקשורים להתנהלות פיננסית ומשפטית. בעוד שבארץ אנחנו עשויים

קרא עוד »