חיפוש

הקשר בין בראות לביטחון עצמי אצל גברים

המון גברים סובלים מחוסר ביטחון עצמי. ניתן למצוא הקשרים ישירים וגם עקיפים בין בריאות לבין ביטחון עצמי אצל גברים. גברים יכולים להרגיש חוסר ביטחון עצמי משלל סיבות וגורמים. זו יכולה להיות תוצאה של דברים שחווינו בילדות מהסביבה או מההורים, יכול להיות מדברים שנאמרו לנו או כל מיני מחשבות טורדניות.

גם לכושר גופני יכולה להיות השפעה מכרעת על הביטחון. ישנן עוד כמון סיבות אשר יכולות להרים או להוריד לגבר ביטחון עצמי, כמעט כולן ניתן לקשר לבריאות. לפניכם חלק מהקשר בין בריאות לביטחון עצמי אצל גברים.

 

שני סוגים

ישנם שני סוגי בריאות – נפשי וגופני. זה נכון בחיים וגם בהקשר של ביטחון עצמי לשני סוגים אלו יש השפעה חשובה, אולי אפילו את כל 100% ההשפעה. כל דבר שקשור בנו משפיע עלינו בדרך כזו או אחרת, והבריאות שלנו יחד עם תחושותינו הולכות יד ביד. נרחיב כאן על שני סוגי הבריאות והקשר שלהם לביטחון עצמי.

 

שילוב

יש תחומים שקשה לשים את האצבע על עליהם, כיוון שהם עניינים מוחשיים שיכולים להיגרם מבעיה מוחשית או בעיה נפשית. אחת כזו הינה חשק מיני. פתרון שניתן לשקול הוא שימוש בחומרים כגון קמגרה – דבש חשק. בכל אופן, במידה והבעיה היא אכן החשק אולי המיני כדאי להיוועץ באיש מקצוע, רופא או פסיכולוג על מנת להבין את שורש הבעיה ולנסות לפתור אותה.

 

בריאות גופנית

בריאות כמובן יכולה להיות בריאות פיזית, גופנית. דרכים להעלות את בריאותכם ושיפור ביטחון העצמי שלכם הוא שיפור הכושר הגופני ואכילה נכונה ובריאה. יכולות להיות לכך השפעות ישירות ועקיפות. עקיפות, כיוון שכאשר אדם נראה יותר טוב בעיניו – רזה כמו שהוא רוצה, חטוב במידה שהוא מייחל לה, אז גם הביטחון העצמי שלו יכול להמריא מעלה.

לכושר גופני גם יכולה להיות השפעה ישירה יותר, תהיו יותר בריאים בגוף וגם מצב הרוח שלכם ישתפר. דברים אלו יכולים לשפר את הביטחון שלכם. מצאו ספורט שתאהבו לעשות, או לפחות לא תשנאו. אם אתם לא נוהגים להתאמן בכלל, אולי כדאי להיוועץ ברופא לפני ההתחלה. כך תבטיחו שלא תעשו דברים שאינכם מסוגלים לעשות ולחסוך סיכון מיותר.

 

בריאות נפשית

בריאות זו הינה סוג בריאות שגברים עלולים להתעלם ממנה אך היא חשובה ביותר. המון תחושות שלכם לגבי עצמכם ועל העולם באופן כללי, תלויות בבריאות הנפשית שלכם. אם יש לכם בעיות בביטחון העצמי אז אל תשללו מיד שאולי יש בעיה בבריאות הנפש שלכם.

ישנם שלל דרכים לטפל בבריאות הנפש. הראשונה היא כמובן טיפול אצל פסיכולוג, תפקידו להבין את הנפש שלכם ולעזור לכם. דרכים נוספות הן תרגולי מדיטציות, יוגה, מיידנפולנס ואולי אף טיפולים סיניים.

 

לסיכום

לסיכום, ישנו קשר ישיר ואף עקיף בין בריאות לביטחון עצמי אצל גברים. נסו להתאמן, לאכול בריא, ואולי לטפל בנפשכם בעזרת טיפול פסיכולוגי או דרכים נוספות.

הקשר בין בראות לביטחון עצמי אצל גברים

באותו נושא
אס וקינג
המשחק הכי ממכר ברשת!

  יש כל כך הרבה משחקים ברחבי הרשת, אבל לא כולם טובים באמת. בתור מי שאוהבים משחקים אונליין, החלטנו שהגיע הזמן לכתוב מדריך על האהבה

קרא עוד »