חיפוש

הקמת סניף חברה בארה"ב – איך זה מתבצע, ומה חשוב לדעת

הקמה של חברה בארצות הברית היא פעולה של רישום של החברה שלך באחת ממדינות ארצות הברית. ארה״ב מוגדרת כפדרציה ורפובליקה חוקקת והיא מרוכזת סה״כ מ50 מדינות. במקרים רבים פתיחה של חברה בארה״ב יכולה להיות משתלמת וכדאית עבור משקיעים וגם עבור בעלי עסקים שפועלים בארה״ב. אז איך זה מתבצע?

 

פתיחת חברה בארצות הברית

צורך לפתוח חברה בארצות הברית יכול להיות ממגוון סיבות. הסיבות השכיחות ביותר הן עקב חיסכון במס, הגנה משפטית וגם הימנעות ממס עיזבון שחל בארה״ב על משקיעים שהם זרים. ישנה שיטת התאגדות שהיא מאוד מוכרת בהשקעות בארצות הברית, מדובר על חברת LCC. שמה המלא של LLC – Limited Liability Company.

היא חברה שבעלה אינה נושאים באחריות אישית לחובות ה LLC. מדובר בנקודה שהיא קריטית לאנשים שהם משקיעים בנדל״ן בארה״ב. אותם המשקיעים יהיו מעוניינים בהגנה מתביעות של תביעות של צדדים שלישיים או משוכרים. אותם אנשים יכולים להיות קשורים לפעילות.

 

פעילות עסקית

אחת מהסיבות הנושפות להקמה של חברה בארה״ב היא הרחה של פעילות עסקים לשווקים שהם בעלי קהל פוטנציאל רווח יותר. יש יתרון של פתיחה של חברה בארצות הברית, היא מאפשרת גישה רחבה יותר לקהל שהוא אמריקאי. הכל הזה יהיה בעל נטייה של העדפה לנהל קשרים עסקיים עם חברה היא יותר מקומית או חברה אמריקאית. שוק אמריקאי הוא שוק רחב מאוד בעל השפעה אדירה, לכן בעלות של עסק בארצות הברית מהווה רווחים גדולים כבור בעלי עסקים.

 

ויזת משקיע

בכדי לקבל ויזה, על המעסיק נדרש להתחייב להשקעה שהיא אקטיבית של הון. הממשל בארה״ב יאפשר ויזה, כאשר המשקיע יהיה מסוג E-2. זאת יהיה מתוך הרצון להרחיב את היצע למקומות עבודה עבור אזרחים אמריקאים וכך לעזור לכלכלה האמריקאית. בשנת 2019 נכנסה לתוקף האמנה בין ישראל לארה״ב.

במסגרת של אמנה זו, אזרחים ממדינה שחתומה עם האמנה עם ארה״ב, יהיו רשאים בקש ויזה מסוג E-2. זאת רק אם מקיימים את התנאים הנדרשים לקבלת הוויזה, או שקיים בבעלותם כבר עסק שהוא פעיל בארה״ב. זאת תצטרכו להציג לשגרירות האמריקאית תוכנית עסקית, באותה תוכנית תצטרכו לפרט על המשתנים עסקיים ועל צפי של ההכנסות שלכם.

זה יהיה צעד מאוד חשוב, מכיוון שאם תתחייבו, זה יכול להבטיח עבורם את ההצלחה של העסק שלכם. ויזה E-2 מקנה עבור כל מי שמבקש אותה, אפשרות להתגורר בארה"ב וגם לעבוד בעסק. המשפחה של המבקש תהיה רשאית לעבור אתו וגם לעבוד באופן חוקי בכל מקום בארה״ב.

 

לסיכום

הקמה של חברה אמריקאית, היא למעשה פעולה של רישום של העסק שלכם באחת ממדינות ארה״ב. בגלל הכדאיות של פתיחת עסק בארה״ב, עבור משקיעים רבים, משקיעים רבים עושים עסקים ובוחרים לפתוח את החברה שלהם דווקא בארה״ב. אך תצטרכו תוכנית פעולה עסקית שתוכיח שהעסק שלכם אכן יניב פירות בעתיד.

בניין חברה בארה"ב
בניין חברה בארה"ב
באותו נושא