חיפוש

הכול על נדל"ן בתחום המלונאות

שוק הנדל"ן הפך לשוק בעל פוטנציאל הרווח הגבוהה ביותר אשר מושך משקיעים ומתעניינים רבים אליו. השוק עצמו מחולק למספר תחומים, כאשר הבולט בהם הוא נדל"ן בתחום המלונאות. לנדל"ן מלונאות פוטנציאל צמיחה ורווח שהם שונים במעט משאר תחומי הנדל"ן וישנן אפשרויות רבות יותר להתפתחות. למתעניינים, ריכזנו עבורכם תקציר על כל מה שתצטרכו לדעת על תחום זה.

 

רגולציות, חוקים ועוד קצת רגולציות

שוק הנדל"ן כמו כל שוק פיננסי, הוא שוק אשר מדינת ישראל וכן מדינות אחרות מטילות עליו רגולציות וחוקים. מטרת הרגולציות האלה לוודא כי השוק וגביית המיסים יהיו מוסדרים, וכן למנוע מונופול, קרטל, עבירות מס ורכש או כל פגיעה אפשרית בשוק זה. החוקים והרגולציות משתנות בהתאם לאופי הרכש, מטרות המבנה, אזור רכישה, סכום רכישה, זהות הרוכש ועוד. כשמדובר בשקעה בנדל"ן פרטי הכללים יחסית ברורים, אך כשמדובר בנדל"ן בתחום המלונאות מופעלים חוקים ורגולציות נוספות.

כך למשל בניית בית מלון באזורים מסוימים בארץ יכולה להיות תחת מגבלות מסוימים, לעומת בניית בניין דירות. על מנת לוודא שהרכישה שלכם נעשית כחוק ולוודא כי לא תגיעו למצב של עבירה על החוק מבלי שידעתם, מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד מקרקעין. עו"ד מקרקעין ילווה אתכם לאורך כל הדרך – החל משלב הרעיון, ועד לרכישה ובניית בית המלון. עורך הדין ידאג לעזור לכם להבין את כל החוקים והרגולציות המוטלים עליכם, ויוודא שהעסקה שביצעתם תהיה כשרה. כמו כן, עורך הדין יגן עליכם במידה ויבין כי פוגעים בזכויותיכם.

 

קצת על שוק המלונאות

שוק המלונאות עובר בתקופה האחרונה שינויים רבים, בעיקר בשל מגפת הקורונה. יחד על זאת, השוק עדיין נחשב לאחד השווקים הרווחיים יותר. על מנת להצליח בתחום זה, יש להיות יצירתי ולהבין מה הערך המוסף שלכם לעולם המלונאות. ישנם מלונות רבים בארץ ובחו"ל ובכדי להצליח עליכם להבין למה אנשים ירצו להגיע דווקא אליכם. כמובן שכדאי לברר בתחילה לגבי אזורים תיירותיים, או דווקא לפתח בעצמכם אזור שיהיה אזור תיירות בזכות בניית מלון יוקרתי וייחודי.

 

למה בנדל"ן מלונאות ניתן להרוויח יותר?

כשמדובר בנדל"ן פרטי ישנם סיכונים רבים יותר מאשר בנדל"ן מלונאות. שוק הנדל"ן הפרטי עובר שינויים רבים ואינו יציב. יחד עם זאת, תחום התיירות והמלונאות בפרט כמעט תמיד נשאר רווחי. בנוסף לכך, כשמדובר בנדל"ן פרטי ההצלחה תלויה הרבה במזל ושינויים שלא תוכלו לצפות או לחזות מראש. לעומת זאת, כשמדובר בנדל"ן מלונאות יכולת ההצלחה תלויה יותר בכם כך שאם תשקיעו במלון החדש שלכם, יש לכם סיכוי רב להצלחה.

 

מה הסיכונים שבנדל"ן מלונאות?

למרות שנדל"ן מלונאות הוא תחום רווחי מאוד, גם הוא עובר שינויים ועלול להיות סיכון כמו שראינו בשנתיים האחרונות במהלך מגפת הקורונה. יחד עם זאת, הסיכונים בתחום זה יותר צפויים וניתנים לשליטה.

נדל"ן בבתי מלון

באותו נושא