חיפוש

בחירת עו"ד

עורכי דין מלווים אנשים בהמון מקרים בחיים, חלקם משמחים כמו רכישת דירה וחלקם פחות כמו במקרים של התמודדות עם תביעה, לנושא בחירת עו"ד יש חשיבות גדולה בכל הנוגע לצורה שבה ינוהלו ההליכים המשפטיים איתם תתמודדו ולכן חשוב לבחור עו"ד טוב שיסייע לכם לפתור אותם במהרה ובהצלחה.

תחום ההתמחות של עורך הדין

בתחום המשפט, בדומה לתחום הרפואה להתמחות של עורך הדין יש חשיבות אדירה בכל הנוגע ליכולת שלו להתמודד עם המקרה המשפטי שלכם. אל תפנו לעורך דין שלא מבין בתחום בו אתם נזקקים לייעוץ משפטי בדיוק כמו שלא תלכו לרופא אף אוזן גרון, טוב ככל שיהיה, אם יש לכם בעיה ברגל.

חפשו המלצות מחברים ומשפחה

בסופו של דבר, אין כמו המלצות של אנשים שבאמת שכרו את שירותיו של עורך הדין אליו אתם שוקלים לפנות, שאלו את המכרים שלכם האם הם מכירים עורך דין בתחום הרלוונטי, האם הם ממליצים עליו, מה שכר הטרחה שהוא גובה ועוד. לרוב חבר שייתן לכם המלצה חמה על עורך דין לא יטעה אתכם.

אינטרנט

כיום כמעט לכל משרד עורכי דין שמכבד את עצמו יש אתר באינטרנט, חפשו בגוגל משרדים בתחום בו אתם זקוקים לסיוע וכנסו לאתרים שגוגל תמצא לכם. לאחר שתעברו על מספר תוצאות תוכלו להתרשם מהמקצועיות של האתרים של עורכי הדין, אם אחד או כמה מהאתרים ייראו לכם מרשימים דיו, כדאי לחפש ברשת את שמות עורכי הדין שמנהלים את המשרד, ככל שתמצאו יותר אתרים בהם הם מפרסמים מאמרים, או שתמצאו ידיעות חדשותיות בנוגע אליהם תוכלו להיות בטוחים שהבחירה שלכם היא הבחירה הנכונה.

פגישת ייעוץ

לפני שתמהרו לבחור בעורך דין כזה או אחר חשוב שתקבעו עמו פגישת ייעוץ, בפגישה תוכלו לקבל מושג על עורך הדין שניצב מולכם ולהתרשם מרמת המקצועיות והאמינות שלו, נסו במידת האפשר לקבוע פגישה עם שני עורכי דין לפחות כדי שיהיה לכם בסיס להשוות לפיו.

בררו מי יטפל בתיק שלכם

כאשר אתם מגיעים לפגישת הייעוץ חשוב שתבדקו מי יטפל בתיק שלכם, אם תגיעו למשרד עורכי דין גדול ייתכן שרוב העבודה תיפול על כתפיו של מתמחה או עורך דין צעיר במשרד, לכן חשוב להבהיר את הנושאים הללו מראש. לעומת זאת במשרדים קטנים רוב הסיכויים שעורכי הדין הבכירים של המשרד הם אלו שייקחו על עצמם את התיק שלכם.

שכר הטרחה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בסופו של דבר הוא שכר הטרחה שעורך הדין ייגבה, בררו מה השכר שאותו גובים במשרד כדי שתוכלו לקבל מושג האם יש טעם להגיע לפגישת ייעוץ. ככלל אצבע ככל שהמשרד גדול ומוכר שכר הטרחה שלו גבוהה יותר.

חשיבות התיק שלכם

עוד נושא שחשוב לקחת בחשבון הוא כמה מסובך ורגיש התיק שאותו אתם מנהלים, ככל שמדובר בשירות פשוט וקל כמו למשל חוזה סטנדרטי לרכישת דירה תוכלו להרשות לעצמכם לקחת עורך דין פחות מוכר ומנוסה, ככל שהמקרה מסובך וחשוב יותר כדאי שתפנו לעורך דין בעל שם בתחום.

להלן מאמר נוסף בנושא – איך לבחור קבלן איכותי ואמין?.

 

באותו נושא