חיפוש

אילו סוגי משכנתאות קיימים?

משכנתא היא הלוואה גדולה לצורך קניית נכס נדל"ן. ישנן סוגים שונים של משכנתאות ומדובר בתחום מורכב עם תנאים משתנים שתלויים זה בזה. אנחנו כאן כדי לעשות סדר בסוגי המשכנתאות שקיימים ויכולים להתאים לכם.

 

משכנתא לזכאים

משכנתא לזכאים היא משכנתא שחלק ממנה מסובסד על ידי משרד השיכון. היא ניתנת בריבית אטרקטיבית וצמודה למדד. גובה הסבסוד משתנה בהתאם לקריטריונים. הזכאים למשכנתא כזאת הם זוגות צעירים, אנשים שאין בבעלותם נכס או זכויות קרקע, עולים חדשים, משפחות חד הוריות ורווקים מעל גיל 30. בשביל להבין אם אתם זכאים לה וכמה סבסוד תוכלו לקבל, כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע כמו אהד ויס – ייעוץ משכנתאות.

משכנתא לזכאים

 

משכנתא לבנייה עצמית

המשכנתא הזאת ניתנת בשלבים – בשלב הראשון כנגד המגרש ולאחר מכן כנגד בניית הבית. במשכנתא הזאת, בגלל חוסר הוודאות לגבי זמן הבנייה והעלויות הסופיות, הבנק דורש הון עצמי גבוה יותר ומסגרת אשראי גבוהה יותר.

 

משכנתא לשיפוץ

משכנתא לשיפוץ היא הלוואה בה אתם משעבדים נכס שבבעלותכם בשביל לבצע שיפוץ משמעותי שיעלה מאוד את ערך הנכס.

 

משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה היא שיעבוד של הנכס שלכם כנגד הלוואה כספית לכל מטרה שאתם צריכים, לדוגמה השקעה בעסק שלכם. התנאים במשכנתא לכל מטרה לרוב יותר קשוחים מהתנאים במשכנתאות אחרות. משכנתא לכל מטרה אפשר לקבל על עד 50% מערך הנכס.

 

משכנתא לתושבי חוץ

לתושבי חוץ הרבה יותר קשה לקבל משכנתא. אם יש לאדם אזרחות ישראלית אז חלים עליו כל החוקים של המדינה וכל המגבלות. בנוסף יש חובה בקיומו של חשבון בנק בארץ. אם לאדם אין אזרחות ישראלית, התהליך מורכב פי כמה וכל מקרה נבחן לגופו.

 

משכנתא לדירה להשקעה

כאשר אתם רוצים לקנות דירה להשקעה, אתם יכולים לקבל תנאים מאוד טובים למשכנתא, כיוון שהבנק יכול לסמוך עליכם שיש עוד נכס לשעבוד במקרה ויהיו בעיות בהחזר.

משכנתא לתושבי חוץ

 

מחזור משכנתא

מחזור משכנתא היא פעולה שנבצע כאשר אנחנו יכולים לשנות לטובתנו את תנאי ההחזר שלנו. אם מצבנו הכספי השתפר ונוכל להחזיר את ההלוואה בקצב מהיר יותר, כדאי לשקול מחזור משכנתא בכדי לסיים עם ההלוואה מוקדם יותר ולחסוך תשלומי ריבית גבוהים.

 

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא למעשה משכנתא לכל מטרה שניתנת לאנשים שעברו את גיל 60. במשכנתא הפוכה משעבדים את הנכס וכך אפשר להגדיל את הקצבה החודשית, או להשקיע בכל דבר שצריך.

 

גרירת משכנתא

גרירת משכנתא היא למעשה המשך ההלוואה בתנאים הישנים בתמורה לשעבוד נכס אחר. אם התנאים שלכם טובים, תוכלו להמשיך ולקבל אותם וכך להגדיל את התזרים להשקעה בדירה אחרת או לכל מטרה אחרת שתרצו בתמורה לשעבוד נכס אחר.

 

סיכום

משכנתאות הן תחום מורכב שיש בו מונחים רבים ותנאים רבים שמשפיעים זה על זה. בשביל להבין מה הכי מתאים לכם, ואיך לתפור בשבילכם את המשכנתא המושלמת, כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה.

גרירת משכנתא

באותו נושא
ניהול המשכנתא שלך
טיפים לניהול המשכנתא שלך

ניהול משכנתא הוא היבט חשוב בבעלות על דירה. עם תכנון קפדני ואסטרטגיות פיננסיות חכמות, אתה יכול להבטיח שהמשכנתא שלך מנוהלת ביעילות, לעזור לך לבנות הון

קרא עוד »