חיפוש

איך מתאימים ריהוט לבית?

התאמת ריהוט לבית היא לא דבר פשוט. כשאנחנו עוברים לבית חדש היינו רוצים שהרהיטים יהיו בדיוק בגודל המתאים, בצורה הנכונה ובצבע שיחמיא לכלל הבית. איך עושים את זה? הכנו מדריך עבורכם כדי שתוכלו לעבור דירה בנחת, או לפחות לדעת כיצד להחליף ריהוט לבית בלי לדאוג יותר מדי. מתחילים.

 

מתחילים בחלוקת החדרים וייעודם

רגע לפני שנתחיל לבחור פלטת צבעים ולהתעמק בטקסטורות ובעיצוב, אנחנו צריכים לבחון היטב את הבית ולהבין איך אנחנו מסדרים אותו כך שיהיה הכי נוח עבורנו. נסו לחשוב איזה חדרים אתם מעוניינים שיהיו בבית – למה ישמשו החללים השונים. האם אתם מעוניינים בחדר משחקים לילדים, או בחדר עבודה מיוחד שתוכלו להעביר שם את יום העבודה ללא הפרעה? את כל הנתונים הללו יש לקחת בחשבון ולאחר מכן להתחיל לבצע מדידות. כך תוכלו להתאים עבורכם את הריהוט המתאים ביותר. בחירת ריהוט לבית אצל לילך רהיטים יכולה להקל עליכם, שכן הצוות יסייע לכם גם בייעוץ.

 

איזו פלטת צבעים מתאימה לבית?

לכל צבע יש את המשמעות שלו. בשנים האחרונות רוב העיצובים לבית הם בכיוון המודרני, בסגנון גווני אפור שמשתלבים היטב עם כמעט כל צבע אחר. עם זאת, כשאנחנו רוצים להתאים ריהוט לבית ולחדרים השונים – כדאי להשתמש במספר צבעים שישלימו זה את זה ויהפכו את הבית לרב-גוני. ההמלצה היא להיעזר בפלטת צבעים משלימה, שם תוכלו לראות ולהבין מה הצבעים המשלימים והמתאימים אחד לשני, שיוכלו לעבוד עבורכם בבית. עבור חדרי ילדים, אנחנו ממליצים ללכת על צבעים בהירים ושמחים שיוכלו להעניק לילד מרחב דמיון וסביבה אנרגטית נעימה.

 

מה קו העיצובי שאנחנו מעוניינים בו?

אחרי בחירת פלטת צבעים, אפשר להתקדם לקו עיצובי. אל תשכחו שכל בית מעוצב אחרת. לכל רהיט שאתם מעוניינים בו כמו ארון, ספר, שידה וכן הלאה – יש עשרות אופציות עיצוביות שאתם יכולים לבחור מביניהן. נסו לחשוב על קו עיצובי שאתם מעוניינים בו – האם אתם רוצים יותר מצבע אחד מסוים בבית, האם אתם מעוניינים שהרהיטים יהיו עשויים מחומר מסוים? נסו להקדיש לכך מחשבה, ולאחר התלבטות להגיע עם התשובה המוכנה לחנות הרהיטים. אל תשכחו להתחשב גם באילוצים שונים שיש לכם בבית שצריכים להשתלב עם הריהוט ולא לפגום בו, כמו חיות מחמד או תינוקות זוחלים.

 

לסיכום – כך תתאימו ריהוט לבית

לפני בחירת הרהיטים לבית עליכם להחליט כמה דברים: גודל הריהוט, פלטת צבעים וקו עיצובי. שלושת אלה יעזרו לכם לחסוך זמן רב והתלבטויות שונות כשתגיעו לחנות רהיטים. אל תשכחו גם להתחשב בסוגי החדרים בהם אתם מעוניינים, באילוצים שונים שקיימים בבית ובפרטים הקטנים שאתם רוצים להדגיש. אל תתפשרו על הקו העיצובי ונסו לדייק כמה שיותר לרעיונות שלכם, אך זכרו כי לא תמיד אפשר להוציא לפועל כל חלום ורעיון שיש לנו, ועלינו להיצמד לחוקים הבסיסיים בעיצוב שיעזרו לנו לנווט בעת רכישת רהיטים.

ריהוט ביתי תואם

באותו נושא