חיפוש

איך לבחור קבלן איכותי ואמין

בחירת קבלן השיפוצים האיכותי ביותר, היא אכן סוגיה שיש לתת עליה את הדעת. אחת הסיבות שמחייבות התייחסות רצינית לבחירה נכונה של קבלן איכותי ואמין, היא העובדה שבמדינת ישראל, למרות הקדמה הטכנולוגית שהיא מייצגת ולמרות העובדה שהרגולציה במדינה באופן כללי היא תקינה ואיכותית, ניתן למצוא גם היום קבלנים בעייתיים, חסרי ידע מקצועי רלוונטי לעבודה המוצעת ולפרויקט הספציפי, וכאלה שעלולים לגרום נזקים גדולים כמו טיח שנפל בחדר מדרגות כפי שמדבר המאמר הזה והרבה מעל מה שניתן לשער. מהם האמצעים העומדים לרשותם של המוסדות המפקחים על הרמה של קבלני בניין ושיפוצים, לבדוק לעומק את הרמה של קבלן בתחום עיסוק כל שהוא בענף הבניין והשיפוצים? מהי המשמעות של רישום קבלן בפנקס הקבלנים? כיצד ניתן לבחור את הקבלן המתאים ביותר, שיעשה עבורך את העבודה הטובה והמקצועית ביותר? כל התשובות בהמשך המאמר.

רשם הקבלנים ובדיקה מקצועית של קבלני בניין ושיפוצים

בתחומי דעת ועיסוק שונים בישראל, קיימים גורמים מקצועיים המנטרים את הרמה המקצועית של מועמדים המעוניינים לעסוק בהם. כך בודקת לשכת רואי החשבון את הרמה והידע של רואי חשבון המעוניינים לעסוק בתחום, וכך לשכת עורכי הדין אמורה לבדוק כל משפטן האמור לעסוק בעריכת דין. גם בתחומי ידע שונים ישנן אמות מידה לבחינת האיכות של המועמדים לעסות בתחומים הללו. בהתאם למגמה, חנכה מדינת ישראל לפני כחמישים שנה, את רשם הקבלנים. הרשם כאמור, אמור לרשום כל קבלן המעוניין לעסוק בבניין ושיפוצים, ולפקח על רמת האיכות שלו. זאת ועוד – ישנן עבודות מסוימות, כגון עבודות שלגד בבניין,שיכולות להתבצע אך ורק על ידי קבלנים רשומים. כך, יכול רשם הקבלנים לפקח מקרוב אחרי הרמה המקצועית של כל קבלן רשום.

בחירת קבלן איכותי ואמין

בהמשך למגמה של רישום קבלני בניין, הוחל בשנים האחרונות גם בתהליך של רישום קבלני שיפוצים בפנקס הקבלנים. הרישום בפנקס כאמור מותנה בצירוף של השכלה וניסיון בתחום. ככל שרמת ההשכלה יורדת, כך שם המחוקק דגש על הניסיון ועל היקפי הפרויקטים שאותם יכול הקבלן לקחת על עצמו. כיון שכך, בחירת קבלן רשום בפנקס הקבלנים בקטגוריה המתאימה, מגדילה את הסיכויים לבחירת איש מקצוע איכותי ומיומן.

עם זאת, יש חשיבות גם לבחינת אמות מידה נוספות לבחירת הקבלן. אחת הדרכים הבדוקות לבחירת קבלן איכותי, היא בחינה מעמיקה של עבודות שונות שביצע בעבר. ככל שהעבודות מורכבות יותר מצד אחד ואיכותיות יותר מצד שני, כך גדלים הסיכויים שהקבלן הוא אכן בעל מקצוע מיומן. ואולם בדרך לבחירת קבלו איכותי, לא נפקד גם מקומן של ההמלצות השונות שקבלן מקבל מלקוחות שעבורם ביצע אותו קבלן עבודות שונות בתחום השיפוצים והבניין.

צירוף של השכלה, רישום בפנקס הקבלנים, בדיקת עבודות וקבלת המלצות, הוא אכן הצירוף המנצח המאפשר בחירת קבלנים שיבצעו את עבודת הבנייה והשיפוצים עבורך על הצד הטוב ביותר ובזמן הקצר ביותר האפשרי.

להפוך את הסלון למושלם לפרטים נוספים כנסו.

באותו נושא
תיקון חשמל
חשמלאי 24/7 בירושלים

תקלות חשמל הן מטבע הדברים לא דבר שאפשר לתזמן לפי הנוחות שלנו ולזמן שיתאים לנו לטפל בהן. בנוסף לכך, במקרים רבים תקלות חשמל דורשות טיפול

קרא עוד »
גילוי נזילות מתקדם
טיפול ברטיבות ברצפה

רטיבות ברצפה ובמיוחד בחדר האמבטיה יכולה לנבוע ממספר סיבות. המאמר יתאר את הסיבות הגורמות לתופעה זו וכיצד יש לגלות את מקור הנזילה ולטפל בה.  

קרא עוד »
היתרונות בלהיות מנעולן

כיום, מקצוע המנעולן נחשב למקצוע נוח ומשתלם שכן ניתן לעשות כסף רב ומשכורת משתלמת במיוחד, לא בהרבה מדי שעות ומאמצים. ובאמת מלבד היתרון הכלכלי, המקצוע

קרא עוד »